piątek, 22 lutego 2008

Telepatia

Telepatia, czyli forma percepcji pozazmysłowej. Dla uproszczenia sprawy i sensowności mojego późniejszego pytania przyjmijmy, że takie coś istnieje. Ja osobiście w to wierzę.
Coś w tym jest. ;)

Wyobraźmy sobie taką sytuację.
Przez kilka godzin nieustannie nasuwają mi się myśli o pewnej osobie. Persona ta była przeze mnie przez długi czas niewidziana i bardzo chciałbym się z nią spotkać. Aż tu nagle, 'wpadamy na siebie' podczas zakupów.

Moje zapowiedziane wcześniej pytanie brzmi:
Co jest substratem, a co produktem w tej reakcji?

To moje ciągłe myśli o tej osobie sprawiły, że nasze tory życiowe na moment się połączyły?
Czy może to właśnie bliskość czasowa naszego, mającego niebawem nastąpić spotkania sprawiła, że ciągle myślałem o tej osobie?

A może to po prostu zwykły przypadek?

11 komentarzy:

 1. Formalnie rzecz biorąc przypadek. Aczkolwiek miałem taką historię, że kiedyś losowano osobę, która ma dostać nagrodę. I pomyślałem -- no tak, to będę ja. Byłem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pojawia się więc kolejne pytanie: była to telepatia, czy afirmacja?
  PS Gratulacje! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż, to jest albo telapatia, albo dziwny zbieg okoliczności, niestety dosyć częsty. Czasami mi się zdarza, że myślę o kimś, a tu nagle go spotykam;D Wobec tego co to jest;)?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bati --> Dokładnie nad tym samym się zastanawiam, czego dałem wyraz w notce. :D

  PS Witaj w mych skromnych progach. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka znowu telepatia? Oj marzyciele marzyciele... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygrałem z rok temu. A była to 'nostalgiczna' koszulka, o numer za mała ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kiedyś wygrałem kuszulkę w konkursie smsowym. Tyle, że damska koszulka to była. Ale m. się ucieszyła. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wracając do odpowiedniego słowa:
  Może chodzi o proroctwo lub jasnowidzenie. :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Z jasnowidzeniem jest taki sam problem, jak z telepatią - istnieje?

  OdpowiedzUsuń
 10. Znasz moją odpowiedź na to pytanie. :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie zrozum mnie źle, ale to, że znam Twoje zdanie na ten temat nie sprawi, że coś jest, albo czegoś nie ma. ;) Dlatego staram się dyskutować na ten temat. :)

  Takie na przykład jasnowidzenie o którym wspominasz. Jeśli by przyjąć, że istnieje, to gdzie wolna wola człowieka i jego wpływ na własne życie, skoro można przewidzieć, co się stanie?

  Ok, wiem, że są statystyki, badania itp. Ale statystyki mogą wyliczyć średnią, czyli najbardziej prawdopodobną reakcję. A jasnowidz? Temu udaje się przewidzieć w 100% reakcję jednej, konkretnej osoby. Bez jakichkolwiek badań.

  W jaki sposób? Czy człowiecze myśli (losy?) krążą gdzieś w kosmosie, a jasnowidz ma dar ich wyłapywania i odpowiedniej selekcji? To by tłumaczyło, dlaczego jasnowidze i wróżki nie przepowiedzą sobie 'szóstki' w totka. Bo bile z maszyny losującej nie mają myśli i planów, które by po kosmosie krążyły...

  I czym właściwie jest to, co krąży(?) w przestrzeni? Czy to niezmaterializowany, aczkolwiek bytowy 'Plan Boży'? Jaki mamy na to wpływ? I dlaczego jednak nie zawsze da się to przewidzieć, i nie zawsze się sprawdza?

  --------------------------------

  A wracając do telepatii.
  W notce użyłem pewnego sformułowania, które, jak się później okazało (nie wiedziałem o tym), było ściśle związane z pewną Osobą z którą kilka dni przed napisaniem tego tekstu odnowiłem kontakt sprzed lat.
  Telepatia?

  OdpowiedzUsuń